Prowadzimy wiele działań o charakterze pro publico bono.
Nieodpłatna pomoc prawna dla osób, których nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej to szansa na wkład w szerzenie dobra.
Ustawodawca wprowadził szereg zmian w KKSie. Zmierzają one do uszczelnienia systemu ścigania przestępstw akcyzowych.
Kodeks Karny Skarbowy doczekał się ważnej nowelizacji w zakresie ścigania przestępczości akcyzowej. Komentatorzy akcentują w tym zakresie podwyżkę (2,5-krotną) mandatów karnych, jednak to nie wszystko.
Nowe przepisy, wchodzące w życie 1 maja 2021r., zaostrzają odpowiedzialność za szereg przestępstw związanych z nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi (w praktyce: tytoniem i alkoholem), z dotychczasowych 2-3 lat pozbawienia wolności, do maksymalnych kodeksowych 5 lat. Co istotne, wprowadzono nowe rodzaje przestępstw penalizujące w sposób wyraźny nielegalną produkcję, magazynowanie czy przeładunek wyrobów akcyzowych poza składem podatkowym jak też sprzedaż takich wyrobów. W przypadku produkcji czy magazynowania karalne będzie również przygotowanie do takich działań.
Uszczelniono i zaostrzono też przepisy o paserstwie akcyzowym.
Kodeks wprowadza także zmiany w zakresie przepadku narzędzi służących do nielegalnej produkcji. Dotąd zdarzało się, że po ich przepadnięciu były one licytowane i trafiały ponownie do szarej strefy. Nowe przepisy wprowadzają obligatoryjne zniszczenie maszyn służących do produkcji i pakowania wyrobów tytoniowych.
Wprowadzone zmiany mogą istotnie usprawnić ściganie szarej strefy związanej z produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi.
Nieodpłatna pomoc prawna dla osób, których nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej to szansa na wkład w szerzenie dobra.
Z ogromną radością chcemy poinformować, że w tym roku 3 czerwca nasza Kancelaria obchodzi 15-lecie swojej działalności.